Međunarodni dan školskih knjižnica (International School Library Day) obilježava se u svijetu od 1997., a u Hrvatskoj od 2002. godine.

Obilježava ga se u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, zadnji ponedjeljak u listopadu, dakle svake godine drugog datuma. Tako je 23.listopada 2023. u OŠ Veliki Bukovec održan međuškolski susret u čitanju priča na kojem su nastupila po tri učenika iz bukovečke i svetođurske škole, odnosno učenici trećih i četvrtih razreda koji su bili najuspješniji u čitanju s razumijevanjem u svojoj školi.

Na literarnom natječaju Hrvatskog dječjeg festivala za tiskanje u zborniku odabran je i rad Paole Ivančić (8.b).

Dana 3. studenog 2023. održano je Školsko ekipno prvenstvo Varaždinske županije u šahu za osnovne škole. Našu školu predstavljali su Jakov Vugrinec, Dino Sabol, Mateo Zlatar i Petar Prelog. Nakon tjedan dana, 10. studenog škola je bila domaćin 2. kola PUŽ-a, tj. Pojedinačnog prvenstva učenika osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije u šahu. Na natjecanju je nastupilo oko 90 učenika.

Da su naši učenici uspješni na šahovskim natjecanjima dokazuju i osvojene medalje. Na 4. PUŽ-u održanom u Varaždinu dana 26. siječnja 2024. medalju su osvojili Dorijan Kovač, Jakov Vugrinec i Josipa Kovaček (Josipa nažalost nije na fotografiji).

Priloženi dokumenti:
VID 20220228 105412 (2).mp4