Natjecanje Dabar

Učenici naše škole okušali su se u međunarodnom natjecanju Dabar. Njih sedmero plasiralo se među deset posto najboljih na državnoj razini. Uručene su im prigodne diplome te im svima još jednom čestitamo na uspjehu.
Oni su (abecednim redom): Noa Detelj, Anja Kišić, Jana Novak, Pavao Orlović, Petar Orlović, David Sovar i Mateo Zlatar.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online izazov, koji se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, mogu se upješno riješiti i bez informatičkog predznanja.

Organizator izazova za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja

objavio: Edi Bačani   datum: 29. 11. 2022.