Završetak projekta Zdrava prehrana

Školske godine 2018./2019. projekt Zdrava prehrana najaktivnije su proveli učenici osmih razreda. Izradili su manje plakate na temu voće i povrće u našoj prehrani. Na svakom plakatu bile su ispisane osnovne činjenice o hranjivim tvarima zastupljenima u pojedinoj vrsti voća ili povrća. Najuspjeliji plakati izloženi su u blagovaonici kako bi potaknuli i učenike ostalih razreda da pročitaju  kojih vitamina, minerala i drugih hranjivih tvari ima u tom voću i povrću te u liječenju ili prevenciji kojih  bolesti se preporučuju.

Na završetku projekta organiziran je kviz, posebno za učenike 1., 2. i 3. razreda koji su sukladno svojim sposobnostima i uzrastu morali pokazati znanje u prepoznavanju što više vrsta voća i povrća sa slike. Pobijedile su učenice 2.a, Mia i Anja,  i za svoj razred osvojile veliku košaru voća.

U drugoj skupini bili su učenici 4., 5., 6. i 8. razreda koji su rješavali  kviz u kojem su trebali pokazati znanje o važnosti određenog voća i povrća u prevenciji i liječenju određenih zdravstvenih problema. Najboljima su se pokazale učenice 8.b razreda, Lana i Tihana, koje su tako nagradile sve učenike razreda i osvojile za njih košaru voća.

učiteljica Melita Bontek

objavio: Ljiljana Šarec   datum: 11. 6. 2019.