OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA OBITELJI

POZIV NA SUDJELOVANJE

Dragi naši roditelji i učenici od 1. do 8. razreda,

u ponedjeljak, 14. svibnja 2018. godine obilježit ćemo Međunarodni dan obitelji kroz različite aktivnosti.

Molimo da tog dana u školu zajedno s djetetom dođe jedan roditelj. Ako ni jedan od roditelja neće moći doći, molimo da s djetetom dođe jedan član uže obitelji.

Obilježavanje ćemo početi svi zajedno priredbom u školskoj dvorani s početkom u 8:00 sati. Po završetku priredbe, u 8:45 sati nastavit ćemo naše druženje na raznovrsnim radionicama koje smo pripremili za Vas roditelje i učenike. Voditelji radionica bit će Vaši razrednici. Na kraju obilježavanja, u 10:45 sati u školskoj dvorani održat će se sportski susret očeva i učenika viših razreda, a u 11:05 sati sportski susret majki i učenica viših razreda. U 11:20 sati završit ćemo obilježavanje ovog važnog dana.

Po završetku autobusi počinju prevoziti učenike kućama od 11:30 sati, osim učenika viših razreda koji 5. i 6. školski sat s pojedinim učiteljima imaju određene školske obveze.

Ovdje pogledajte:

1. Hodogram aktivnosti

2. Raspored razrednih odjela po učionicama

IZVJEŠĆE S OBILJEŽAVANJA MEĐUNARODNOG DANA OBITELJI

Učiteljica likovne kulture Sonja Đurkin je u suradnji s učenicima viših razreda uredila školski pano na temu obitelji. Učenici trećih i četvrtih razreda su nacrtali svoje obitelji i odgovorili na pitanje zašto im je njihova obitelj važna te su njihovi radovi izloženi na panou u holu škole za niže razrede.

U ponedjeljak, 14. svibnja 2018. godine, u 8:00 sati održana je priredba za naše učenike od prvog do osmog razreda i roditelje, odnosno druge članove obitelji koji su posjetili školu. Priredbu su vodile Antonija Lazar, učenica 8.a razreda i Ivana Kotiščak, učenica 8.b razreda koje je za tu prigodu pripremila učiteljica Ivanka Lazar. Priredbu su otvorile Marina Vedrina, učenica 7.b razreda i Lana Gizdavec, učenica 5.a razreda koje su pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Janje Vađon otpjevale pjesme Dani i Prijatelji su kao zvijezde. U središnjem dijelu priredbe nastupali su učenici dramsko-recitatorske grupe pod vodstvom učitelja Dražena Vađunca. Tako je dramsko-recitatorska grupa uz pjesmu izvela recitaciju Moja mama. Josip Marčec, učenik 4.b razreda izveo je monolog Moj deda Branko. Ela Štiglec, učenica 4.b razreda izvela je recitaciju Najljepša mama na svijetu, dok je Leon Turković, učenik 3.b razreda izveo recitaciju Moja mama. Završnu recitaciju Otac s kišobranom izvela je Lana Jalšić, učenica 4.b razreda. Priredbu su plesnom točkom zatvorili učenici 3.a razreda pod vodstvom učiteljice Katice Horvat.

Nakon priredbe učitelji su održali raznovrsne radionice za naše učenike i njihove članove obitelji gdje su djeca i članovi obitelji zajedničkom suradnjom radili na ostvarenju zadanih ciljeva. Tako su tijekom radionica nastali i brojni zanimljivi i kreativni radovi.

Na kraju obilježavanja Međunarodnog dana obitelji održani su sportski susreti između roditelja i učenika pod vodstvom učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture Tamare Sušec. Učenice su odmjerile snage s majkama u igri graničar, dok su učenici odigrali atraktivnu nogometnu utakmicu s očevima.

Više slika pogledajte u FOTOGALERIJI.

objavio: Tomislav Batinić   datum: 10. 5. 2018.