DAN HRVATSKIH VELIKANA

Učenici 3.b razreda u travnju su obilježili Dan hrvatskih velikana. Različitim aktivnostima kroz integrirane predmete (hrvatski jezik, priroda i društvo, likovna kultura i glazbena kultura) te uz uporabu IKT-a svaki je učenik odabrao, a zatim i izradio poster o jednom od velikana. Proučavajući život i djelo brojnih velikana naše povijesti učenici su zaključili da su se svi oni morali jako truditi na području svog djelovanja kako bi ostvarili uspjeh. Poticaj je to i učenicima da baš poput njih osvijeste da je sve moguće ako se dovoljno potrudimo. Tako su ostvareni planirani ciljevi njegovanja povijesne i kulturne baštine, razvijanja društvene i kulturne svijesti o važnosti stvaralaštva i vrijednosti rada. Učenicima je poseban izazov predstavljao rad u alatu Canva kojeg su naučili sa svojom razrednom učiteljicom.

Da su učenici za svoj trud zaslužili same pohvale svjedoče njihovi uradci.

RADOVE POGLEDAJTE OVDJE

Učiteljica Snježana Hranić

objavio: Tomislav Batinić   datum: 18. 6. 2020.