DAN PLANETA ZEMLJE

Bolje i temeljitije poznavanje planeta na kojem živimo i spoznavanje važnosti njezina očuvanja bio je cilj obilježavanja Dana planete Zemlja. Učenici 3.b razreda su ove godine zaigrali igru Navedi 5 sa svojim ukućanima. Trebali su navesti 5 planeta koji okružuju Zemlju, 5 država svijeta, 5 kontinenata, 5 načina onečišćenja Zemlje, 5 načina očuvanja okoliša, 5 spremnika za razvrstavanje otpada, 5 zaštićenih životinjskih vrsta i 5 prirodnih ljepota Hrvatske. Kako sami kažu, igra je bila zanimljiva i napeta. U igri su uživali, a i puno naučili. U Word Artu su u oblik Zemlje upisivali imenice koje ih asociraju na Zemlju. Posebno su si dali truda u realizaciji likovnog zadatka u kojem su trebali po uzoru na Land Art osmisliti djelo što manjim zahvatom na prirodnom, rabljenom ili otpadnome materijalu. Učenici su istraživačkim radom uz uporabu različitih izvora informacija došli do brojnih korisnih i zanimljivih spoznaja, a u svemu tome su i uživali.

RADOVE POGLEDAJTE OVDJE

Učiteljica Snježana Hranić

objavio: Tomislav Batinić   datum: 18. 6. 2020.