ZASADI DRVO, NE BUDI PANJ

U sklopu projekta Kolektivna sadnja drveća koja se ovih dana provodila po cijeloj Hrvatskoj, u petak su učenici  naše škole posadili u školskom dvorištu dva stabla ginka i stabalce ukrasne vrbe, kao i dvije ruže stablašice u postojećim ružičnjacima.

Članovi Eko grupe,  osim  sadnjom  i izradom prigodnog tematskog panoa, pokazali su drugima kolika je važnost drveća u prirodi. Naime, naučili smo da drveće, osim što uljepšava okoliš u kojem svakodnevno boravimo, ima ulogu u potrošnji ugljikovog dioksida koji se nakuplja u prevelikim količinama te je danas jedan od glavnih uzroka klimatskih promjena i globalnog zatopljenja.

objavio: Tomislav Batinić   datum: 28. 10. 2019.