"Čudo"

Gledajući film Čudo koji je nastao prema bestseleru New York Timesa, učenici su  naučili što je to tolerancija.

Učenici od četvrtog do osmog razreda iz Osnovne škole Sveti Đurđ uputili su se 30. studenog 2017. godine sa svojim razrednicima u CineStar u Varaždin na projekciju filma Čudo redatelja Stephena Chboskyja.  Mnogi su vidjeli najave filma na televiziji i internetu pa su s nestrpljenjem iščekivali početak filma i poznate glumce poput Julie Roberts i Owena Wilsona. Film je bio zanimljiv. Govori o desetogodišnjem dječaku Auggieu (glumi ga Jacob Tremblay) koji mora živjeti s teškim genetskim poremećajem zbog kojeg od rođenja ima unakaženo lice i glavu. Nakon 28 operacija, zbog kojih nije mogao normalno pohađati školu, roditelji su ga (Julia Roberts i Owen Wilson) konačno upisali u školu. Nije mu bilo lako uklopiti se u razred. Moji prijatelji su rekli da im je bilo najtužnije kad je dječaka izdao i povrijedio njegov najbolji prijatelj, ali im je bilo zabavno kad se Auggie potukao sa starijim dječacima jer su ga zadirkivali. Film je i poučan jer smo mogli naučiti da trebamo svakoga prihvatiti bez obzira na to kako izgleda. Danas ljudi više pažnje posvećuju vanjskom izgledu nego osobinama neke osobe, zato bi bilo dobro da svi pogledaju film Čudo i nauče nešto o toleranciji.

Josip Orlović, 5. razred

objavio: Tomislav Batinić   datum: 12. 1. 2018.